Hledáte opravdu špičkové a spolehlivé dieselové motory? Pak jsou pro vás motory Tatra tou správnou volbou!

Motor je doslova srdcem celého vozidla. Bez jeho funkce bychom se nepohnuli ani o jediný centimetr, dává do chodu celý systém, stejně jako jej vypíná. Díky tomu jsou tak motory velice specifickou sortou komponentů, které můžeme běžně potkávat.

Najít ale i mezi motory opravdovou spolehlivost a kvalitu není ani zdaleka tak jednoduché. Na jedné straně může být problém s tím, že ne každá série motorů je povedená. Na druhé jsou pak značky, které výrazně kvalitativně pokulhávají. My se dnes ale podíváme na jednu z těch, které vás rozhodně na holičkách nenechají!

Kvalitní motory Tatra vás podrží

Motory Tatra jsou už ověnčeny neuvěřitelně dlouhou tradicí a velkým množstvím spokojených zákazníků. To je také důvodem, proč jsou i v dnešní době motory Tatra používány v ohromném množství, ačkoliv mají ve světě poměrně velkou konkurenci.

Pokud bychom chtěli hledat motorům Tatra jasnou konkurenci, tak bychom ale nenašli příliš mnoho značek. Ale spíše jenom pár, které ale mají opravdu ohromné zastoupení. Typickým soupeřem na poli dieselových motorů jsou tak například motory Perkins z Velké Británie, které patří rovněž mezi světovou špičku. Jenže Tatra pro mnohé dokáže nabídnout ještě další bonusy navíc!

Proč volit zrovna motory Tatra?

Konstrukce motorů Tatra je pochopitelně stoprocentně robustní a kvalitní práce. Celý blok je uzavřený do systémů bez svárů a komponenty mají tu výhodu, že jsou na rozdíl od jiných značek vyráběny v podobných zeměpisných oblastech. Rozhodně se tak tady nemíchají jednotlivé součásti, přičemž jedna pochází z Asie, další z USA a možná až ten zbytek z Evropy.

Rozsáhlý výrobní sortiment z vlastních řad a kvalitu vám ale nabídnou i ostatní. Oproti ostatním ale Tatra motor vystupuje z řady tím, že spoléhá stoprocentně na mechaniku a tvrdou práci. Nenajdete tady totiž žádnou elektriku, která by nebyla naprosto nevyhnutelná. Pro mnohé je tak Tatra doslova svatým grálem, protože je pravdou, že se mnohem častěji na vozidlech porouchávají elektronické součásti než právě ty čistokrevně mechanické.