Převodové elektrické motory si poradí všemi nepříjemnými vlivy

Elektrické motory jsou s námi už dlouhou dobu a díky celé řadě svých výhod se prosazují v mnohem větším množství odvětví, než tomu bylo kdykoliv dřív. Zatím co ještě před několika lety jsme je potkávali jenom v nejjednodušších mechanismech, tak dneska dokáží pohánět automobily a celou řadu dalších přístrojů.

To ale rozhodně znamená, že musely projít velkou evolucí. Jednou z těch největších jsou převodové motory, které nám dávají možnost pracovat s nimi, aniž bychom přitom riskovali poškození změnou podmínek během jejich funkce.

Kde všude se mohou hodit?

Rozhodně se mohou hodit na více místech, než byste mohli očekávat. Typicky převodové motory Bühler totiž nenajdeme jenom ve vozidlech, elektrokolech a dalších, ale především přímo v nejběžnějších elektrospotřebičích, jako jsou zahradní sekačky, pily, křovinořezy a mnohé další. Leč přitom nemusíme vědomě řídit převody uvnitř přístroje, tak dokáže přístroj sám inteligentně měnit převody takovým způsobem, aby se vyhnul přetížení a v tom nejhorším také kompletnímu zadrhnutí a zničené celého mechanismu.

Levné, ale vydrží a skvěle fungují

Mezi opravdu nejlepší a nejlevnější varianty můžeme zařadit šnekové převodovky Bühler. Jedná se o jeden z typů, které patří mezi cenově dostupné, ale přesto neskýtají žádné výrazné kompromisy v kvalitě a výkonu. Celý mechanismus je navíc o to lepší, než je velice odolný. Základem je totiž zapouzdření do pevného obalu, díky čemuž je tak mechanismus odolný vůči vniku špíny a jednodušeji se tak udržuje. Je tak vhodný do míst, kde od něj očekáváme dlouhou a věrnou službu.

Dokonalost, která ale něco stojí

Ne pro všechny systémy je ale zrovna tou nejlepší volbou myslet na to, abychom hlavně ušetřili. Opakem šnekových převodovek jsou planetové převodovky Bühler, které naopak nabízejí mnohem lepší vlastnosti, ale také si za ně něco připlatíme. Svůj název obdržely převodovky od vnitřní struktury, která opravdu připomíná planetární oběh jako v naší soustavě. Převodovka má velice lehký přenos energie a je vhodná do různých podmínek. Jedinou chybou je větší náchylnost ke znečištění.