Vintage motocykl Norton CJ 1929 350ccm One Cylinder Ohc

Norton Camshaft Junior, jméno, které se dobře prezentovalo z hlediska designu a výkonu. Vlajkovou lodí byly tehdy CS1 a CJ v první konstrukci motoru OHC. CS se prodával častěji, ale dnes se téměř nevidí. Výrobní čísla CJ byla mnohem nižší než CS, což z něj dnes dělá atraktivní sběratelský kousek. Většina vyrobených CJ byla dodána v pouličním provedení. Jen několik jich bylo vyrobeno v „závodní úpravě“.

Zde jsou informace z dokumentů továrny Norton: Číslo motoru a číslo rámu odpovídají záznamům. Byla vybavena karburátorem Amal, pneumatikami 26 x 3 a uzavřenými odpruženými vidlicemi Druid. Číslo převodovky LS bylo 108475. Mělo 500cc benzínovou nádrž, úzké blatníky, otočnou rukojeť a olejovou nádrž s plnicím hrdlem vlevo.

Stroj byl dodáván s náhradními písty s vysokou kompresí. Doručeno Piet van Wijngaarden, Nizozemsko, 14.5.1929, záznamy také uvádějí, že kolo bylo pro pana Davidse a je „speciálně vyrobeno W. Moorem“.

CJ si objednal Piet van Wijngaarden v závodním trimu; zda to bylo pro jeho zákazníka, pana Davidse, nebo pro Pieta van Wijngaardena, není známo. Piet van Wijngaarden byl závodník Nortonu z Nizozemska. Tento stroj v „závodní úpravě“ byl zrestaurován cca. před 5 lety. K dispozici jsou některé záznamy, technická data a staré obrázky. Stroj je připraven k jízdě.