Shlédněte tento jedinečný koncept vozidla, které je schopno létat

Seznamte se s ASKA™, Concept Design 3.0, od NFT Inc. ASKA™ je elektrické vertikální vzletové a přistávací vozidlo (eVTOL) s možností jízdy a letu, které poskytuje bezpečnou autonomní přepravu od dveří ke dveřím. Společnost NFT otevřela první showroom létajících aut na světě v dubnu 2021 pro předobjednávky ASKA™.

Showroom se nachází v Los Altos v Kalifornii a nabízí také interaktivní muzeum a výukové centrum věnované letecké mobilitě. 4místná ASKA™ umožňuje lidem žít do 250 mil od hlavního města a snadno dojíždět do městského centra za méně než 1 hodinu, ode dveří ke dveřím.

Lidé mohou nastoupit do ASKA™ u sebe doma, na ulici nebo na parkovišti a řídit jej jako běžné auto. ASKA™ s velikostí velkého SUV v jízdním režimu je výkonným silničním vozidlem.

Pro snadný přechod do letového režimu se ASKA™ vertikálně zvedne v určeném startovacím prostoru vertipadu – není třeba cestovat na speciální letecký terminál nebo čekat ve frontě s ostatními cestujícími. Když se křídla otevřou, ASKA™ přejde do hladkého letu, naprogramovaného na místo určení řidiče.

Po bezpečném přechodu na vertikální přistání ve vertipadu lze ASKA™ řídit jako auto nebo zaparkovat na standardním parkovišti, na ulici nebo v garáži. Létání s vozidlem bude jednoduché díky semi-autonomním technologiím, i když k ovládání ASKA™ ve vzduchu bude stále zapotřebí výcvik pilotů.