Aptera Launch Edition: Solární tříkolové vozidlo

Aptera’s Launch Edition byla vytvořena s jediným cílem – energetickou účinností. Jeho jedinečný tvar, ultralehké a ultrapevné materiály umožňují Apteře proklouznout vzduchem za použití čtvrtiny energie ve srovnání s jinými dnešními elektrickými a hybridními vozidly.

Aptera je vybavena zhruba 700 watty patentované solární technologie a ujede až 40 mil za den přímo ze slunečních paprsků, což umožňuje, že se již nikdy nebudete moci znovu nabíjet.

V místě s velmi vysokou sluneční expozicí, jako je jižní Kalifornie, by se průměrný americký řidič nikdy nemusel zapojovat, na základě denního průměru 29 mil. V místech se středním slunečním zářením, jako je New York nebo Chicago, budete muset zapojit pouze zhruba třikrát ročně.

Navíc s efektivní platformou vozidel Aptera se jakákoli standardní elektrická zásuvka na světě stane místem pro nabíjení vašeho vozidla. Po zapojení do 120V zásuvky se Aptera Launch Edition může stále nabíjet rychlostí přes 13 mil za hodinu nebo zhruba 150 mil přes noc.

Launch Edition má tři elektromotory v kolech, které modelu umožní zrychlit z 0 na 96 km/h za čtyři sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 163 km/h Dvoumístný vůz také slibuje dojezd 644 km. na jedno nabití.